Weather Forecast

Close
Advertisement

Boeckman Middle School honor roll

Email Sign up for Breaking News Alerts
news Farmington, 55024
Farmington Independent
651-463-7730 customer support
Farmington Minnesota P.O. Box 192 / 312 Oak St. 55024

Sixth grade

4.0 honor roll

Kathryn Bartell, Jacob Campbell, Jocelyn Fearing, Seth Goodreau, Michael Groves, Ella Hammond, Alexandria Hunt, Cassandra Johnson, Mallory Johnson, Andrew Kawas, Luis Montufor, Ryan Rouleau, Katelyn Rowe, Anna Singewald, Haley Wald, Isabelle Zwart

Advertisement
Advertisement

A honor roll

Grace Auge, Alexandra Auger, Nina Baker, Julia Barton, Abigail Beck, Anna Binion, Carter Boatman, Luke Briggs, Ashleigh Buckman, Nicole Cash, Nathan Cash, Sarah Cohen, Ryland Cook, Megan DeBoer, Gracie Dexter, Luke Dohrmann, Jacob Duncan, Kailey Felch, Kamryn Finstad, Thomas Gallagher, Jacob Gorden, Ethan Gournaris, Sophia Hall, Gwendolyn Hallberg, Ethan Hanes, Ashley Hanson, Hunter Hedlund, Brandon Herrera, Grant Hubbell, Emma Jansen, Bailey Jeske, Aimee Jimenez, Emma Johnson, Rachael Kammueller, Joshua Klicka, Amber Kohler, MacAron Kukowski, Lauren Lee, Olivia Ley, Sadie Lichtsinn, Lillian Miller, Belraj Mohanlall, Ethan Moser, Souraya Nakib, Claire Nelson, Ellie Nielsen, Maya O'Reilly, Bryston Padelford, Angie Paredes, Emma Pattengill, Olivia Pearson, Matthew Rogstad, Henry Rust, Samantha Saffle, Camille Schachtele, Zoey Schentzel, Jordan Schmaltz, Calie Schwartz, Ellie Seyfert, Logan Spano, Samuel Suilmann, Adrianne Thompson, Jessica Tilack, Madison Tonsager, Christopher Torres, Anna Voegel, Elanor Walton, Luke Weierke, Christian Willgohs

B honor roll

Anthony Alojado, Carson Baldi, Max Batta, Jack Baumbach, Cedar Benning, Kyle Berg, TJ Bergland, Nicholas Bergstad, Alexandra Bohl, Ivan Bonilla, Maryanne Bovee, Emily Bunzey, Aidan Caputo, Kinley Collier, Kacie Corbesia, Svetlana Danilyuk, Tristan Dauner, Lucas Dentinger, Lorali Diaz, Joseph Dimian, Julia Doe, Daisy Downey, Lauren Eccles, Mikayla Empey, Kayle Farran, Zoe Fournier, Shelby Gnat, Joshua Green, Abigail Gustafson, Emerson Haines, Brendan Hatch, Adam Herr, Jayda Herrera, Jazmine Holloway, Jonathan Jones, Lauren Jorgensen, Riley Kennedy, Charles Kerr, Reese Kruse, Madalynn Kuhn, Sophia Lach, James Lansing, Calvin Lassahn, Carter Loosbrock, Macie Martin, Zachary More, Isabela Munoz, Kylie Nichols, Tyler Norris, Drew Olson, Gavin Orser, Evan Pettis, Joshua Rauenhorst, Paige Reichert, Lydia Roe, Alexa Rosas-Jimenez, Jack Schneider, Eian Schulz, Colby Selk, Zachary Sellon, Chad Silber, Emily Skluzacek, Colby Slayton, Connor Soppeland, Michael Sylvester-Pederson, Olivia Talley, Aidan Tarango, Edward Tran, Taylor Trochlil, Ila Walsh, Morgan Wiebold, Calyste Zurn

Strivers

Kailee Asher, TJ Bergland, Carson Baldi, Emily Bunzey, Ryan Doan, Luke Dohrmann, Tyrese Freeman, Jacob Gorden, Brady Kamarainen, Elijah Kamps, Karter Lemcke, Olivia Ley, Ethan Lundy, Ellie Nielsen, Teanna O'Keefe, Kelsey Pepera, Quinn Peterson, Phallabopvata Phorn, Austin Piotrowski, Joshua Rauen

horst, Sandra Reinen, Lydia Roe, Alexa Rosas-Jimenez, Renaya Sands, Ashlee Sanford, Jesse Steinkamp, Samuel Suilmann, Morgan Wiebold, Gabrielen Woller, Katherine Yastrebov

Seventh grade

4.0 honor roll

Marissa Agerter, Rose Bauer, Jordan Chanthakhoun, Tyler Dronen, Luke Fradgley, Kathryn Irwin, Noah Johnson, Cassandra Knutson, Capprieottie Lee, Noah Liebers, Seth Miller, Benjamin Moorlach, Shannon Murphy, Margaret Newcomb, Elly Rust, Emily Schaffer, Joseph Stam, Briel Thelen, Jarred VanHorn, Soren Vigesaa, Taylor Wexler, Mikayla Young, Zeb Zimmer

A honor roll

Hailey Aarestad, Joshua Ask, Jacob Bormann, Sophia Broadus, William Buffington, Brett Cavanaugh, Karina Collier, Ellie Colson, Lauren Cunningham, Nicholas Edmiston, Tessa Ericksen, Ewura-Esi Ewuakye, Logan Fenton, Dylan Freetly, Andrew Helleson, Alexander Hoffmeister, Claire Honetschlager, Mason Houghtby, Anthony Jacobson, Damon Jimenez, Adam Jorgensen, Anna Kiminski, Kirstin Knudsen, Taylor Kreiling, Josephine Laube, Angelina Lind, Anika Mann, Emma Menalis, Kiara Milton, Tyler Olson, Anna Palodichuk, Lauren Peterson, Riley Polson, Emma Reich, Calvin Reyes, Gabriel Robinson, Caleb Rollag, Nicholas Shirley, Matthew Simon, Alexander Smaby, Gavin Smith, Hannah Sorensen, Anne Sorenson, Madison Straw, Clare Struck, Katie Struck, Cole Swenke, Andrew Toutge, Keil Urban, Zachary Willis,

B honor roll

Micah Adams, Hailey Allen, Amir Ally, Trevor Baldwin, Brooklyn Bau, Makayla Bauer, Jacob Berreth, Jenna Blauvelt, Preston Bluhm, Shailyn Bosaaen, Patrick Byrne, Terry Cao, Cody Cumpston, Ian Curran, Justin Dean, Rose Downey, Drew Eisenzimmer, Mason Enright, Omeed Feshami, Keegan Feuling, Zachary Finlayson, Alyssa Gemichu, Maxwell Giesler, Melissa Giusto, Nathan Gorden, Ethan Halverson, Avery Hanson, Ethan Harvey, Raven Henry, Angela Hernandez, Chase Hildreth, Lourdes Hughes, Reece Jacobson, Jack Johnson, Anna Johnson, Mikkayla Kamps, Braedon Kelly, Keana Kimball, Devin Klatt, Jack Kukowski, Courtney Larson, Torshia Lee, Grace Lindstrom, Mitchell McCalley, Wyatt Meyers, Maggie Mortimer, Logan Newham, Elizabeth Nicolai, Benjamin Paulson, Jack Peterson, Blake Peterson, Phillip Peterson, Nathan Pettis, Jackson Rahman, Taylor Rauenhorst, Tanner Reed, Garrett Reller, Ariana Renken, Alex Ristow, Henry Robertson, April Rodriguez, Ricky-Eugene Russell, Keisen Sabol, Alec Shafer, Jameson Shrum, Lindsay Spars, Stephanie Stadler, Pablo Stilwell, Parker Talley, JaVonni Tarango, Christian Torres, Mattea Urbia, Madalyn Valentine, Alexandra Walsh, Drake Wiebold, Kaitlin Winston, Morgan Witzel

Strivers

Cody Asher, Joseph Blomgren, Zachary Dindiyal, Keegan Feuling, Maxwell Giesler, Britney Gorder, Kassidy Gramentz, Jack Kukowski, Torshia Lee, Grace Lindstrom, Kayley Muller, Tyler Olson, Phillip Peterson, Riley Polson, Jackson Rahman, Aubrey Seaman, Alec Shafer, Courtney Tollefson, Alexandra Walsh, Sha-lae' Webb, Tre'Sean Wilder, Sydney Williams, Nicholas Wilson, Aaron Woller

Eighth grade

4.0 honor roll

Sydney Blandin, Gabrielle Burk, Dylan Cole, Nicholas Dianchrist, Meghan Feshami, Natalie Franklin, Michael Fredrickson, Taylor Kindseth, Taylor Phinney, Daniel Roegiers, Grayce Rojesky, Cole Stansbury, Isobel Thompson, Liam Tran, Samantha Wiebold

A honor roll

Taylor Anderson, Charlotte Baffour-Senkyire, Chloe Boatman, Rachel Braun, Tanna Brubaker, Lindsey Brugger, Elizabeth Cash, Haley Chamberlin, Zachary Champlin, Kayla Chanthakhoun, Caroline Cummings, Riley Curran, Elise Eckert, Jonathan Felter, Corbin Goodreau, Morgan Grohoski, Zachary Guist, Olivia Hallberg, Kinsley Hanes, Daniel Hernandez, Alexia Hessler, Shelby Holmstrom, Thomas Jacobson, Lindsey Kammueller, Lucy Kerr, Gabrielle Klotz, Emma Kohlbeck, Samantha Koshenina, Eva Kruse, Sarah Lambrecht, David Lassahn, Alexandra Laube, Aja Laws, Gabrielle Lee, Emma Merricks, Seth Miller, Aubrey Mohr, Gabrielle Montoya, Adnan Nakib, Lindsay Nehls, Shannon Newman, Jordin Novak, Mariah Pacholl, Jared Perrault, Kathleen Renek, Mikala Revels, Emily Rubins, Eric Ruddle, Abby Schwartz, Payton Sender, Samuel Seyfert, Izabelle Siebenaler, Rebecca Silber, Carly Simon, Alyna Som, Aric Szambelan, John Tonsager, Lauren Towley, Megan Vetscher, Michael Vierling, Benjamin Walz, Mackenzie Watters

B honor roll

Carl Asmus, Elizabeth Auge, Emily Auge, Justine Beal, Robert Beal, Zachary Berg, Grace Betzold, Grace Bigbee, Ehren Borgan, Kiley Braatz, Trevor Brettin-Kogelis, Mackenzie Burns, David Burville, Conner Campbell, Miranda Christensen, Cristian Collazo, Delaney Crabtree, Owen Crabtree, Samantha Dasher, McKenna Donnelly, Alex Durrence, Gavin Enright, Marc Fonseca, Alexander Fox, Noah Franklin, Caden Freetly, Jaden Glen, Travis Glenzer, Jacob Grundman, Collin Hansen, Hannah Hedlund, Colton Hewitt, Lauren Higgins, Lucas Jansen, Alexander Jensen, Jacob Johnson, Emily Klicka, Adam Klotz, Anna Knowles, Ethan Krein, Luke Kriesel, Brady Lange, Aydan Lewis, Grace Lissick, Joshua Loeschke, William Lofgren, Claire Lorenzen, Zachary Lunz, Cameron Mager, Samantha Maxwell, Haylie McMillan, Hunter McMonigal, Molly Mickelson, Jordan Mihm, Eleanor Moser, Gabriella Nowrang, Annika Olson, Monthany Ponce, Taylor Rajala, Colton Ralidak, Sydney Redlin, Tyler Rhyan, Amanda Ruth, Yasmeen Sanchez-Santos, Storm Sand, Isabella Schaffer, Brian Schauer, Max Schneider, Maxwell Schreifels, Styve Smedshammer, Kaylie Smith, Christine Steffes, Matthew Streitz, Matthew Thelen, Kevin Tilack, Dara Tor, Maria Voegel, Emily Wiens, Timothy Willis, Brandon Woodman, Tabitha Yetzer, Anthony Zappo

Strivers

Emily Auge, Kiley Braatz, Magena Cermak, Joshua Courteau, Francis Elfering, Gavin Enright, Lauren Ericksen, Jaden Glen, Zachary Guist, Riley Hall, Amanda Jacobsson, Lucas Jansen, Lindsey Kammueller, Rebecca Klahr, Thomas Kooiman, Samantha Koshenina, Brady Lange, Michaela Langeness, Aydan Lewis, Cameron Mager, Samantha Maxwell, Meagan McKernan, Haylie McMillan, Logan Miller, Auston Moeller, Dylan Pitsenburger, Taylor Rajala, Colton Ralidak, Stefan Randow, Tyler Rhyan, Storm Sand, Jonathan Schmaus, Madison Spencer, Cole Stanoch, Matthew Thelen, Dara Tor, Gage VanHemert, Anthony Zappo

Advertisement
Advertisement
Advertisement