Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Dodge Middle School releases third quarter honor rolls

Email Sign up for Breaking News Alerts
education Farmington,Minnesota 55024 http://www.farmingtonindependent.com/sites/all/themes/farmingtonindependent_theme/images/social_default_image.png
Farmington Independent
651-463-7730 customer support
Dodge Middle School releases third quarter honor rolls
Farmington Minnesota P.O. Box 192 / 312 Oak St. 55024

Sixth grade

4.0 honor roll

Morgan Condon, Cielo DeCastro, Karina Gehl, Skylar Gohr, Olivia Grundman, Sarah Hannon, McKenzie Hauswirth, Grahm Hertaus, Abigail Kreger, Eli Larsen, Kevin Pangottil, Rupsa Raychaudhuri

Advertisement
Advertisement

A honor roll

Kiersten Adams, Julia Agnew, Katelyn Anderson, Mitchell Bakken, Brady Bean, Megan Bernu, Gretchen Briese, Grace Brunstad, Noah Budde, Samuel Buresh, Casey Christensen, Rachel Christensen, Emily DeNet, Kaye Denis, Maya Drusch, Nicolas Eckert, Trevin Fitzgerald, Carter Fritz, Moira Gerard, Tiarra Glogowski, Jordan Hagen, Paul Hanifl, Zachary Hanson, Eric Heddinger, Brenna Hesse, Rebecca Hoeve, Dylan Hussman, Taylor Jasper, Emily Johnson, Ethan Johnson, Luke Johnson, Hailey Karnowski, Olivia Keating, Alexandra Keehn, Madeline Kerr, Noah Kreiling, Rachel Kruckeberg, Rachel Lam, Carter Larimer, Trevor LaVigne, Khoi Le, Julie Lorenzana, Alex Mach, Noel Mara, Nyah Maurer, Matthew McGee, Jonas Mellang, Mae Meyer, Zachary Midboe, Alexander Nelson, Zachary Nelson, Lauryn Olson, Cole Padrnos, Rylie Pansch, Ethan Partida, Autumn Patterson, Andrew Pellin, Karmen Peter, Lauren Peterson, Joshua Poissant, Anterra Prince, Rebecca Quaal, Kailee Quinnell, Whitney Rankila, Gavin Renwick, Jacob Rodgers, Cassandra Rubert, Tyler Samion, Annabelle Sanborn, Avery Schmidt, Mackenzie Schneider, Myiah Scott, Hannah Segal, Regan Sevenich, Jack Sewpersaud, Madelyn Sliva, Reagan Sparks, Sara Sterner, Elizabeth Stewart, Mara Teiken, Annabelle Theirl, Evan Thorn, Lydia Thuras, Jaxson Vettrus, Maia Walls, Evan Walter, Carter Watkinson, Morgan Weberg, Luke Westfield, Pachee Xiong, Karisa Zakoski

B honor roll

Noble Adams, Kelly Adamson, Lauren Anton, Brandon Autey, Aleena Azam, Gina Baertsch, Anna Bakke, Blake Baumann, Brooke Beissel, Byron Bouchard, Kraven Bruns, Carter Budde, Kyle Burditt, Benjamin Cadreact-Schilling, Anthony Cady, Kacie Cameron, Asia Campbell, Michael Cardinal, Benjamin Carvell, Lauren Casey, Oleksandra Chekulaieva, Abigail Clayton, Teagan Coyer, Jacob Cummings, Michael Cummings, Emily Curtis, Brycen Dahms, Felipe De Oliveira, Adrienne Dorenkamp, Jamie Duncan, Joseph Firkell, Kristi Flodin, Cailey Flynn, Hannah Foss, Gavin Gemelke, Jenna Gerold, Ilya Girin, Sarah Groves, Grant Gruver, Lucas Haddy, Erika Hall, Olivia Hazelbaker, Alexander Hedquist, Luke Heideman, Mason Hendrickson, Elissa Huff, Zachary Jakubowsky, Thomas Jasper, Emily Johnson, Emma Johnson, Timothy Johnson, Kaiya Jones, August Kewitsch, Destiny King, Dalton Kittock, Ethan Kooyman, Rina Kranz, Bradley Kuykendall, Josie Larson, Jaden Laundrie, Carissa Lozito, Spencer Mayleben, Tyler McClure, Ezmeralda Melendez, Paulina Montbriand, Mason Museus, Emily Nack, Sarah Nagle, Josiah Needham, Paige Nelson, Ryan Nguyen, Zachary O'Brien, Mackenzie Oehlerking, Lauren Omberg, Gabrielle Ott, Breishen Peterreins, Dylan Peterson, Eric Poore, Emily Price, Calvin Ramthun, Makenzie Rau, Matthew Reed, Brandon Rogge, Tanner Roush, Reese Sander, Sydney Sander, Nicholas Savisik, Hannah Schultz, Daniel Seeley, Sierra Selph, Hayden Sickmann, Isaac Steffen, Megan Stromer, Caelyn Swendiman, Carson Tadevich, Nicole Tagoorpersaud, Christopher Tilc, Camille Tilden, Elliot Tupper, Courtnie Turner, Kelsie Vincent, Adam Weed, Emma Welter, Owen Werner, Heather Whitney, Tannir Wieking, Madeleine Wolfe, Nyamuoch Wuol, Erin Yu

Strivers

Avrie Boltjes, Bradley Kuykendall, Natalie Miller Hurley, Lauren Omberg, Colton Weckwerth, Spencer Astramecki, Katherine Bellefeuille, Kraven Bruns, Taylor Buus, Emily Curtis, Carissa Lozito, Cole Padrnos, Cameron Rudrud, Holly Stadick, Caelyn Swendiman, Evan Walter, Tannir Wieking

Seventh grade

4.0 honor roll

Margaret Baldwin, Emily Barthel, Nathaniel Beck, Ethan Chen, Tarah DeCroock, Evan Flanagan, Meghan Gaffaney, Zachary Hedquist, Jarrett Hunt, Josie Hunt, Courtney Kaufhold, Morgan Kunz, Alyssa Leverson, Riley Miller, Victoria Montbriand, Ashley Neurauter, Amber Rosenthal, Erika Rotvold, Sydney Seufer, Jade Tutewohl, Abigail Weisser, Kaitlyn Whitehill

A honor roll

Jodie Aaron, Paige Altmann, Jaylin Baah-Yeboah, Devin Beck, Callie Bigbee, Luke Blood, Alexis Bray, Heather Buchert, Alexia Budensiek, Tristen Butoi, Sydney Cartie, Amanda Cavanaugh, Elizabeth Clayton, Parker Daly, Natalie Doran, Emily Drill, Taylor Dubbels, Hunter Dupey, Adiah Evans, Carolina Flores, Ethan Gauer, Anna Gavin, Catherine Gehrke, Kyle Hagar, Stephen Hansmann, Sabrina Hart, Ryan Heim, Julia Hill, Tanner Hubbard, Gabriella Hudson, Ryan Huling, Cade Huntley, Caroline King, Charles Korbein, Jacob Kronbeck, Khoa Le, Lilianna LeDuc, Sydney Lukasezck, Payton Matsui, Samantha Maynard, Joseph McConnell, Jack McCulley, Corey McKnight, Corrine McMillan, Jackson Meier, Semhal Negash, Elizabeth Nguyen, Grace Oliveras, Julia Ramthun, Theresa Redenius, Julia Ristow, Grace Roach, Jazmin Schaefbauer, Lauren Slayton, Nathan Starkman, Kamryn Stevenson, Julianna Thao, Savanna Tucker, Niloufar Vaseei, Alyssa Wagner, Dylan Wall, Grace Wetterlind, Joshua Wilson, Jessica Witherill, Joseph Wolters

B honor roll

Jared Anderson, Abigail Bollig, Carter Bormann, Cade Bowe, Gabriella Bulson, Zachary Burnside, Jacob Buysse, Jacob Carlson, Vienna Chanthakham, Nathan Christensen, Shayle Cobb, Shayna Deiss, Nathan Demaree, Dylan Dillman, Lauren Edblom, Abbey Egerstrom, Olivia Erickson, Tyler Fischer, Jade Gerlach, Kjerstin Hall, Korin Hall, Natalie Hall, Logan Hammond, Collin Harvotich, Nickalis Hawkins, Daniel Heckmann, Jonathan Hehr, Isaac Hill, Erin Hoy, David Iung, Cate Jarema, Jessica Jensen, Nathan Jette, Logan Julson, Megen Karppi, Alexander Koch, Jordan Kornmann, Mitchell Krei, Adam Kuhlman, Michael Langenberger, Natalka Mak, Conner McCarthy, Jackson McLain, Vannara Meas, Blake Meihofer, Phillip Moua, Aaron Mozey, Cameron Nelson, Vi Nguyen, Ileri Okikiolu, Andrew Parseth, Jacob Peterson, Haeley Pitkin, Case Pollock, Daniyom Ponds, Delayna Ponds, Jordan Roepke, Andrew Saylor, Adam Schultz, Kaitlin Shawback, Parker Sorenson, Delaney Sperl, Marissa Steele, Nicholas Stivers, Sovannary Tim, Reece Torbert, Isaiah Toutges, Rubisela Valtierrez, Madison Vanderbeck, Andres Velasco, Kendell Wallenta, Samuel Wallevand, Joshua Ziehwein, Madison Zuzek

Strivers

Abigail Bollig, Gabriella Bulson, Ethan Chen, Carolina Flores, Aron Lemke, Elizabeth Nguyen, Somondney Sarath, Jordan Wahl, Michael Wilkowske, Trevor Wright, Aisa Campbell, Stephen Hansmann, Bailey Hanson, Daniel Heckmann, Lilianna LeDuc, Hunter Meide, Cameron Nixon, Grace Oliveras, Stetson Ormiston, Amador Pacheco, Haeley Pitkin, Margaret Spannbauer, Austin Stewart, Kevin Zetino

Eighth grade

4.0 honor roll

Emily Berdan, Makenzie Hesse, Ryan Jara, Berik Kallevig, Emma Kelly, Nicole Krebs, Maxx Maatta, Shannon McKnight, Steven Myhre, Caleb Poissant, Chloe Pratt, Elizabeth Sanders, Gabrielle Schubert, Emma Ulrich, Brynn Wharton, Jacob Zakoski

A honor roll

Jacob R. Anderson, Luke Baldwin, Micah Baumann, Katherine Beem, Emma Benton, Hannah Bishop, Hannah Borntrager, Sierra Cerkoney, Cynthia Charran, Sydney Christenson, Jerad Compton, Caitlyn Dully, Shane Erickson, Isaac Ferm, Jordan Flaherty, Kierstyn Foley, Tyler Forga, Annika Gehl, Lily Giildenzopf, Kellen Grundman, Benjamin Gunderson, David Gutsalyuk, Makenna Hand, Anna Houseal, Taylor Julson, Haleigh Kawas, Kennedy Kincade, Allison Kjellberg, Austin Kueck, Justin Laabs, Landon Lancaster, Ariel Langenberger, Cole Larimer, Natalee Lessert, Gavin Mallott, Ashley Martin, Maxwell Mayleben, Kuruwel Negash, Chloe Nelson, Andrew Payne, Paige Peckham, Bryan Peralta, Nicholas Peterson, Morgan Regnier, Olinka Regules-Verduzco, Kylie Roach, Alec Sander, Kayla Schultz, Hunter Scott, Ashlee Sellner, Jasmine Siriouthai, Mackenzie Snell, Katelyn Stark, Miranda Swenson, Jacob Thomas, Anna Timerson, Alexander Trippel, Summer Welch, Kerstin Wetterstrom, Makayla Zinnel

B honor roll

Bryant Aguilar, Brenna Ahlstrom, Emilie Althoff, Abbey Anderson, Jacob T. Anderson, Andrew Bade, Tyler Bean, Stephen Boehme, Arianna Campbell, Thomas Carey, Michael Chupurdia, Jesse Clark, Madison Culler, Andrew Cumiskey, Lauren Darrington, Brandon Deck, Riley Demo, Patrick Despins, Michael Dorenkamp, Mariano Duff, Gabrielle Elliott, Kaeley Evenson, Courtney Flynn, Hannah Garske, Ellie Hall, Paige Hansen, Lyric Hempler, Eric Heusbourg, Delaney Hussung, Andrew Johnson, Drew Johnson, Hannah Kellen, Courtney Kennedy, Logan Kittock, Nathan Knoepke, Christopher Knutson, Spencer Koch, Erica Koina, Alexis Kortenbusch, Emily Krook, Mara Laxdal, Alexis Malecha, Colin Manninen, Grant Manninen, Abigail Mara, Anna Marcotte, Zachery Mason, Anna Matzdorff, Aubree McCuaig, Joshua Mone, Madison Muelken, Griffin Neu, Michael Nezerka, Brandon Noeun, Bennett Norlin, Jakob Oettinger, Hunter O'Keefe, Maxwell Osborn, Joshua Peterson, Megan Rebnord, Amber Ripley, Bronson Rodgers, Courtney Rogge, Ella Rusnacko, Saul Salas, Nicholas Schmitt, Lauren Schoenecker, Donald Selmer, Sarah Skoda, Alexis Stanley, Matthew Stansbury, Devon Stucynski, Justin Trader, Adam Tutewohl, Joshua Unger, Anna Vincent, Savanna Ware, Taylor Whitney, Shaye Wilkowske, Kylie Williams, Thomas Wilson, Victoria Wilson, Vunnadee Xiong, Connor Youngquist, Kevin Yu

Strivers

Emma Atkins, Kylie Berquist, Stephen Boehme, Amanda Bowens, Reid Calhoun, Jesse Clark, Andrew Cumiskey, Riley Demo, Shelley Durbin, Kaeley Evenson, Joelene Gaughan, Cole Gerold, Jenna Gillund, Brock Grebner-Quick, Dominque Hesse, Andrew Johnson, William Johnson, Nathan Knoepke, Christopher Knutson, Colin Manninen, Adrian Melendez, Jacob Musselman, Brandon Noeun, Nicholas Rosa, Keyala Shaw, Jordan Sheppard, Alexander Trippel, Summer Welch, Mikayla Wieland, Shaye Wilkowske, Kylie Williams

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness